Jakie zabiegi ujędrniające ciało pozwolą osiągnąć wymarzoną sylwetkę?

0
33

Skóra osób w różnym wieku może tracić naturalne napięcie i gęstość, głównie w wyniku rozciągania lub spowolnienia syntezy włókien kolagenu i elastyny. Jeśli balsamy i ćwiczenia nie wystarczają, można skorzystać z zabiegów ujędrniających ciało. Na czym polegają te najskuteczniejsze? Sprawdź!

Co najczęściej odpowiada za utratę jędrności skóry?

W skórze właściwej (głębszych warstwach), a także tkance podskórnej znajdują się włókna kolagenu i elastyny. Składniki te nadają tkankom sprężystość, gęstość, jędrność i napięcie. Ich komórki ulegają stałej wymianie – regenerują się. Niestety wraz z upływem lat produkcja nowego kolagenu i elastyny znacznie spowalnia, a u osób starszych zostaje zatrzymana. 

Co ważne, stopniowe wiotczenie tkanek rozpoczyna się nawet już po 25. roku życia. Jednak każdy z nas starzeje się inaczej. Wiek wiotczenia skóry zależy od predyspozycji genetycznych, ale też stylu życia. Za przedwczesną utratę jędrności skóry na różnych obszarach ciała mogą odpowiadać m.in.:

 • niezdrowa żywność;
 • częste wahania wagi, zwłaszcza nagła redukcja masy ciała po intensywnej diecie; 
 • nadmiar promieni słonecznych odpowiedzialnych za odwodnienie skóry i wytwarzanie szkodliwych dla niej oksydantów (wolnych rodników);
 • niedostateczna ilość aktywności fizycznej, siedzący tryb życia;
 • intensywne rozciąganie skóry np. w trakcie ciąży;
 • zaburzenia krążenia krwi i limfy, prowadzące do niedostatecznego odżywiania i natleniania tkanek, a także gromadzenia się płynów w organizmie. 

Jakie zabiegi ujędrniające skórę są skuteczne? Najczęściej za utratę jędrności widoczną na powierzchni ciała odpowiadają zaburzenia w obrębie jej głębszych warstw. Najskuteczniejsze zabiegi ujędrniające to takie, które pozwalają na ich stymulację. Niekiedy konieczne jest wielowymiarowe działanie. Jak wyjaśniają specjaliści z Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy i Częstochowie, zabiegi ujędrniające ciało będą skuteczne wówczas, gdy zostaną indywidualnie dobrane do danego przypadku. Ważny jest stopień zwiotczenia tkanek, obszar zabiegowy, a także przyczyna utraty jędrności. Najczęściej jednak stosuje się metody, które:

 • stymulują fibroblasty i tym samym zwiększają produkcję kolagenu i elastyny;
 • ułatwiają odżywienie i dotlenienie tkanek;
 • nawilżają i zmiękczają powierzchnię skóry;
 • usprawniają przepływ limfy i mikrokrążenie;
 • wspomagają redukcję cellulitu.

Zabiegi na układ krążenia i ciało – masaż ujędrniający 

Nieinwazyjnym, bezbolesnym sposobem pozwalającym na poprawę kondycji skóry jest masaż ujędrniający o nazwie endermologia. Polega on na masowaniu fałdu skórnego specjalnymi rolkami, które poruszają się także względem siebie i zasysają tkanki dzięki generowanemu podciśnieniu. 

W trakcie takiego zabiegu Pacjent zakłada specjalne ubranie, które ogranicza kontakt rolek ze skórą. Intensywność masażu dobiera się indywidualnie. Najlepsze efekty w postaci ujędrnienia skóry, poprawy krążenia krwi i limfy, a także ewentualnej redukcji cellulitu i lokalnego nadmiaru tłuszczu uzyskuje się po wykonaniu pełnej serii zabiegowej.   

Zabiegi ujędrniające ciało z wykorzystaniem nowoczesnych technologii 

Kolejnymi zabiegami na ciało, które w tym przypadku skupiają się głównie na głębszych warstwach skóry, są te wykorzystujące skoncentrowane ultradźwięki (HIFU). Energia taka wprowadza komórki skóry w ruch, inicjując przebudowę kolagenu i elastyny. Metoda ta znajduje zastosowanie w przypadku utraty jędrności, a także zmarszczek czy lokalnych depozytów tłuszczu. 

Ultradźwięki można łączyć również z falami o częstotliwości radiowej. Działają one inaczej, ale są ukierunkowane na ten sam cel. Wymienione zabiegi nie wymagają ingerencji w naskórek. Jeśli jednak problem wiotkości skóry występuje jednocześnie z miejscowym nadmiarem tkanki tłuszczowej, różnego rodzaju energie można wprowadzać również podskórnie, po wykonaniu niewielkiego nacięcia.

Jeśli interesują Cię również inne dostępne zabiegi ujędrniające ciało, zapytaj o możliwości w Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy lub Częstochowie.  

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here