5 miejsc które trzeba zobaczyć w Holandii

0
98

Holandia, kraj znanym z przepięknych tulipanów, kanałów, wiatraków i unikalnej architektury, oferuje podróżnikom mnóstwo atrakcji. Często kojarzona głównie z Amsterdamem, Holandia ma do zaoferowania o wiele więcej. Poniżej prezentujemy pięć miejsc, które zdecydowanie powinny znaleźć się na liście każdego turysty.

Amsterdam

Nie można przemilczeć roli Amsterdamu jako najważniejszego punktu na mapie turystycznej Holandii. Miasto kanałów, rowerów i malowniczych domów to idealne miejsce dla miłośników historii, kultury i sztuki. Obowiązkowe punkty do odwiedzenia to Muzeum Van Gogha, Dom Anny Frank, a także słynna dzielnica czerwonych latarni i obfitość kawiarni i restauracji.

Giethoorn

Atrakcje Giethoorn w Holandii zwanego Wenecją Północy, są niepowtarzalne. To malownicze miasteczko, z dala od zgiełku miast, oferuje niesamowite widoki i spokój. Giethoorn jest znane z sieci kanałów i małych drewnianych mostków, które stanowią alternatywę dla tradycyjnych dróg. W Giethoorn, gdzie dominuje transport wodny, możliwe jest wynajęcie łodzi i odkrywanie miasteczka z perspektywy wody. Warto również odwiedzić De Oude Aarde, muzeum kryształów i minerałów, które oferuje niezapomniane wrażenia.

Keukenhof

Keukenhof, największy ogród kwiatowy na świecie, jest symbolem Holandii. Co roku od marca do maja kwitną tu miliony tulipanów, co tworzy niesamowity spektakl kolorów. Park oferuje różnorodność tematycznych ogrodów, a także szereg pokazów, wydarzeń i wystaw.

Zaanse Schans

Zaanse Schans to otwarte muzeum, które przenosi nas w czasie do XVII i XVIII wieku. Wioska składa się z dobrze zachowanych, tradycyjnych domów, warsztatów, wiatraków i sklepów. Jest to miejsce, gdzie można zobaczyć jak wyglądała Holandia w czasach swojego największego rozkwitu. W Zaanse Schans można obejrzeć tradycyjne rzemiosło, jak wyrób sera czy klompy.

Maastricht

Maastricht to jedno z najstarszych miast w Holandii, które zachwyca swoją historiąi kulturą. Tętniące życiem, kulturalne centrum oferuje niesamowite doznania zarówno dla miłośników sztuki, jak i historii. Obowiązkowe punkty to Bazylika św. Serwacego, Jaskinie Świętego Piotra oraz plac Vrijthof, gdzie odbywają się najważniejsze wydarzenia miasta.

Podsumowanie

Holandia to kraj, który oferuje wiele różnorodnych atrakcji dla turystów. Od gwarnego i pełnego życia Amsterdamu, przez malownicze atrakcje Giethoorn w Holandii, zwanego Wenecją Północy, po kulturalny Maastricht, każdy znajdzie tu coś dla siebie. Czy to będą kolorowe ogrody pełne tulipanów w Keukenhof, czy historyczne wiatraki w Zaanse Schans, Holandia z pewnością zapewni niezapomniane doświadczenia. Bez względu na to, czy jesteś miłośnikiem kultury, sztuki, historii, czy po prostu szukasz miejsca do relaksu i cieszenia się naturą, Holandia zawsze będzie dobrym wyborem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here