Nowoczesne leczenie ortodontyczne – co warto wiedzieć?

0
53

Marzysz o pięknym uśmiechu, ale wada zgryzu stanowi źródło Twoich kompleksów? Dyskomfort związany z tradycyjnym procesem leczenia ortodontycznego skutecznie odstrasza Cię od rozwiązania źródła tego problemu? Poznaj nowoczesne metody ortodontyczne, które zapewniają równie wysoką skuteczność, a przy tym wyjątkowy komfort dla pacjenta.

Nowoczesne leczenie ortodontyczne:

  • Skuteczna diagnostyka we współczesnej ortodoncji
  • Prostowanie zębów nakładkami Invisalign
  • Efekt stosowania przezroczystych nakładek prostujących zęby

Skuteczna diagnostyka we współczesnej ortodoncji

Proces leczenia wad zgryzu rozpoczyna się już od pierwszej konsultacji. Podczas niej ortodonta poznaje pacjenta i jego oczekiwań, a następnie dopasowuje właściwą metodę leczenia. Niezależnie od tego, na jaką metodę się zdecyduje, istotna jest wcześniejsza diagnostyka, która może obejmować nowoczesne rozwiązania, jak chociażby pantomogram, cefalogram i trójwymiarowe skany wewnątrzustne.

Niektóre gabinety już na tym etapie prezentują również wizualizację gotowego efektu przygotowaną w oprogramowaniu do cyfrowego planowania uśmiechu, jak np. Clincheck. To świetna motywacja dla mniej zdecydowanych pacjentów, którzy marzą o poprawie swojego wyglądu i komfortu, ale wciąż wahają się, czy warto zrobić pierwszy krok w tym kierunku.

Nowe metody leczenia wad zgryzu – prostowanie zębów nakładkami Invisalign

Tradycyjnej metodzie prostowania zębów nie można odmówić skuteczności. Stały aparat wciąż cieszy się dużym powodzeniem i niekiedy, w bardzo wąskiej grupie przypadków, bywa jedynym sposobem na uzyskanie satysfakcjonującego efektu. W zdecydowanej większości przypadków taki sam rezultat można osiągnąć znacznie łatwiej i bez takiego dyskomfortu, jaki niesie za sobą noszenie aparatu z metalowymi łukami, dzięki ściąganym nakładkom nazębnym.

Na taki plan leczenia składa się noszenie przeźroczystych nakładek, które są idealnie dopasowane do zgryzu i zaprojektowane w taki sposób, by stopniowo doprowadzić do jego przesunięcia w pożądany sposób. Nakładki są zdejmowalne, a tym samym niezwykle komfortowe w użytkowaniu. Pacjent może je ściągnąć, żeby normalnie zjeść i umyć zęby po jedzeniu, a także w innych sytuacjach, w których chce poczuć się bardziej komfortowo. O ile będzie trzymać się zaleceń lekarskich, zdjęcie ich na godzinę czy dwie dziennie nie powinno mieć żadnego wpływu na efekt procesu leczenia.

Czas leczenia jest porównywalny do tego w tradycyjnej ortodoncji. Pacjent odczuwa jednak zdecydowanie mniejszy dyskomfort, a do tego nie ma problemów ze spożywaniem niektórych pokarmów czy utrzymanie higieny jamy ustnej. Dodatkowo, pozwala to na zmniejszenie liczby wizyt kontrolnych ze względu na brak konieczności zmiany pozycji łuku co miesiąc. Po prostu odbierasz kolejny komplet nakładek zgodnie z wcześniej przygotowanym planem, oszczędzając w ten sposób na opłatach za konsultację lekarską.

Gdzie bez problemu przeprowadzisz takie leczenie ortodontyczne we Wrocławiu? Chociaż w Smiles Clinic https://smilesclinic.pl/zakres-uslug/ortodoncja/, gdzie poza samą metodą Invisalign możesz liczyć na dostęp do innych form nowoczesnego leczenia.

Czy efekt stosowania przezroczystych nakładek prostujących zęby jest trwały?

Chociaż o metodzie Invisalign słyszy się coraz więcej, wiele osób wciąż nie dowierza temu, że przy jej użyciu można uzyskać tak spektakularny efekt, jak poprzez noszenie tradycyjnego aparatu ortodontycznego z łukami. Stosowanie nakładek na zęby, nie tylko daje świetne efekty, lecz także minimalizuje dyskomfort odczuwany podczas leczenia. Pacjenta musi jednak pamiętać o noszeniu nakładek zgodnie z zaleceniami specjalisty.

Co do jego trwałości, są stosowane rozwiązania mające na celu utrwalić wypracowany rezultat. Podobnie jak w przypadku stałego aparatu i tutaj po ściągnięciu zostaje zastosowany metalowy retainer, czyli cienki, metalowy drucik przyklejony po wewnętrznej stronie obu łuków zębowych. Jego zadanie polega na zapobieganiu przesuwania się uzębienia do pierwotnej pozycji.

Pacjent nie może też od razu pożegnać się na zawsze z noszeniem przezroczystych nakładek. Po zakończeniu leczenia otrzyma bowiem szyny retencyjne, które należy nosić zgodnie ze wskazaniami lekarza – zazwyczaj przez kilka godzin dziennie lub na noc. Tylko stosowanie się do wszystkich wskazań ortodonty zapewnia efekt, który utrzyma się przez lata.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here